Czego nie jeść aby nie martwić się refluksem żołądkowym?

Faktem jest, że nie wszystkie produkty spożywcze są zdrowe. Najbardziej popularną niezdrową żywnością jest „śmieciowa żywność”. Tak jak sugeruje ten zwrot, jedzenie śmieciowe to śmieci dla naszego ciała. Ale wielu ludzi wciąż protekcjonalnie traktuje tego rodzaju jedzenie.

Refluks żołądkowy – podstawowe informacje

Osoby, u których zdiagnozowano określone choroby, często otrzymują listę produktów, których należy unikać. I tak jest w przypadku osoby, która ma refluks żołądkowy.

Refluks żołądkowy lub refluks żołądkowo-przełykowy to stan, w którym kwasy żołądkowe wracają do przełyku z powodu nieprawidłowego funkcjonowania dolnego zwieracza przełyku. Jeśli ten stan nie będzie leczony, będzie się tylko pogarszał, co może spowodować poważne komplikacje.
Możesz skutecznie stwierdzić, czy masz refluks żołądkowy, jeśli wystąpią objawy, takie jak kwaśny smak, pieczenie w klatce piersiowej lub górnej części brzucha i plecach, nadmierne odbijanie, trudności w oddychaniu, ucisk w gardle, trudności w połykaniu jedzenia i nieświeży oddech.

Jeśli często doświadczasz tych objawów, prawdopodobnie masz refluks żołądkowy. Odwiedź swojego lekarza, aby uzyskać dokładną diagnozę, dzięki czemu poznasz powagę swojego stanu.

Istnieją pewne napoje i pokarmy, które powodują refluks żołądkowy, w tym

 • czekolada
 • Kawa
 • mięta zielona i mięta pieprzowa
 • napoje alkoholowe
 • soki owocowe
 • tłuste potrawy i smażone potrawy
 • cebula
 • owoce cytrusowe
 • pikantne jedzenie
 • produkty na bazie pomidorów
 • napoje z kofeiną
 • mięso
 • nabiał

Zmiana diety to najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z refluksem żołądkowym

Chociaż na początku możesz czuć się pozbawiony tych pokarmów, zastanów się, co się stanie, jeśli będziesz nadal jeść lub pić te napoje i pokarmy.

Rozpocznij zmianę diety od prowadzenia rejestru przyjmowanych pokarmów. W ten sposób możesz stwierdzić, które pokarmy lub napoje powodują refluks żołądkowy. Więc za każdym razem, gdy doświadczasz tego uczucia pieczenia, zwróć uwagę na to, co faktycznie zjadłeś. Po wykonaniu listy umieść ją w miejscu, w którym możesz ją łatwo zobaczyć, na przykład w lodówce. Zmiana stylu życia może wydawać się dość trudna. Twój lekarz może ci bardzo pomóc w przejściu. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyznaczyć sobie cel, na przykład spożywanie niewielkich posiłków, unikając tych produktów. Powoli rzuć palenie i picie. Oczywiście nie można spodziewać się nagłej zmiany.

Za każdym razem, gdy poczujesz którykolwiek z objawów, natychmiast otrzymasz przypomnienie, że jesteś na złej drodze. Samodyscyplina jest bardzo ważna dla osiągnięcia udanej zmiany stylu życia. Podczas gdy wiele osób przyjmuje leki zobojętniające sok żołądkowy, inni uważają, że lepiej jest trzymać się naturalnego sposobu. Na dłuższą metę leki zobojętniające kwas nie są tak dobre dla twojego ciała, nawet dla twojego żołądka. Lepiej zacząć zmieniać styl życia, im szybciej, tym lepiej.

Więcej porad jak zadbać o swoje zdrowie, znajdziesz w serwisie https://www.ksztalty.pl/.

Poza tym zdrowy styl życia nie tylko zapobiega refluksowi kwasu, ale także innym chorobom

Zyskasz więcej korzyści w całkowitej zmianie swojego życia, szczególnie w odniesieniu do nawyków żywieniowych. Jedz odpowiedni rodzaj jedzenia w odpowiedniej ilości, a zachowasz zdrowie. Zapobiegaj refluksowi kwasu, zmień…