Dieta bez liczenia kalorii? Sprawdź dietę „3D Chili”!

Jeśli szukasz diety, w której nie będziesz musiał liczyć kalorii czy zważać nadmiernej uwagi na to co jesz to dieta 3D Chili jest wręcz idealna dla Ciebie! Nasze codziennie dania będą mocno zróżnicowane, a sami z pewnością nie zaznamy głodu.

Dieta 3D Chili – podstawowe informacje

Wspomniana dieta opiera się głównie na przyprawach, które maja przyspieszyć nasz metabolizm. Dzielimy je na trzy grupy: czerwone, żółte i zielone. Należy je następnie łączyć z każdym posiłkiem. Dzięki temu spalanie kalorii powinno nastąpić w szybkim tempie. Skąd wzięła się nazwa tej diety?

Głównym jej składnikiem jest papryczka chili i inne ostre przyprawy

Do niej dobieramy przyprawy z grupy żółtej i zielonej. A wszystko po to, by nasz organizm się nie przyzwyczajał do jednej z nich i cały czas pracował na wysokich obrotach spalając zbędne kilogramy. Przybliżmy nieco grupy przypraw. Zacznijmy od grupy czerwonej, w której znajduje się nasz główny składnik. Oprócz chili możemy również stosować curry, pieprz czarny czy paprykę słodką. Czerwone przyprawy stanowią podstawę tej diety, ponieważ to właśnie one przyspieszają proces przemiany energii. To właśnie dzięki temu szybciej możemy spalić tłuszcz. Przyprawy żółte to głównie kardamon, cynamon czy imbir. Pobudzają one proces trawienia.

Dodatkowo stopują one nasz apetyt i sprawiają, że nie będziemy podjadać między posiłkami. Z kolei przyprawy zielone to szałwia, mięta, tymianek czy bazylia. To one odpowiedzialne są za pracę naszego żołądka. Działają one kojąco, stąd też poleca się ich spożywanie już na śniadanie. Jak zatem możemy zauważyć mamy tu do czynienia z różnorodnymi przyprawami. To sprawia, że dieta nie jest nudna.

Dieta 3D Chili nie jest dla każdego

Należy jednocześnie dodać, że nie każda osoba może przejść na dietę 3D chili. Chorując na wrzody żołądka powinniśmy zupełnie o niej zapomnieć. Z resztą przechodząc na jakąkolwiek dietę warto to skonsultować z lekarzem, by nie narobić jeszcze większym problemów zdrowotnych.

Podsumowanie o diecie z chili

Poza tym dieta 3D chili jest niezwykle ciekawa, a to głównie za sprawą tego, że możemy jeść wiele produktów. Nie ma tu zbyt wielu zakazów stąd też każdemu z nas z pewnością się ona spodoba. Podstawą jest jedzenie posiłków, a w tym śniadania. Poza tym niezwykle ważny jest również sen, który podczas zdrowego odżywiania ma duży wpływ. Warto stosować się do tych wszystkich wytycznych, by jak najszybciej cieszyć się z upragnionych efektów.

Dieta mało znana, ale naprawdę warta naszej uwagi. Więcej takich interesujących pomysłów na diety znajdziesz też w serwisie www.ksztalty.pl.