Jak wybrać suknię wieczorową?

Suknie wieczorowe to zdecydowanie nieodłączny element garderoby każdej pięknej kobiety, która zakłada je na specjalne wydarzenia w swoim życiu. Tym bardziej wybór sukni powinien być przemyślany, a suknia dobrana odpowiednio do okazji. Zwłaszcza, że pokazanie się kilkukrotnie w tej samej kreacji nie przystoi.

Długość sukni wieczorowej – co wybrać

Na początek warto przyjrzeć się długości sukni. Sukienki wieczorowe mają najczęściej elegancki charakter i zazwyczaj długość „maxi” (czyli za kolano). Sprawdzają się idealnie w formalnych i nieformalnych sytuacjach, ponieważ są eleganckie i pasują do wielu okazji. Suknie wieczorowe to jednak nie tylko długie suknie za kolano. Jeżeli okazja jest mniej formalna, a Panie chciałyby podkreślić swój seksapil, warto wybrać suknie przed kolano, która nada lekkości i uatrakcyjni stylizację. Warto o to zadbać zwłaszcza w momencie, gdy przyjęcie odbywa się w swobodnej atmosferze, gdzie z kolei suknia za kolano okazała by się „za sztywna” lub za poważna.

Styl i wykończenie

W zależności od figury, okazji czy nawet pory roku, warto zastanowić się, w jakiej sukience nie tylko będziemy wyglądać dobrze, ale również czuły się komfortowo. Gładki materiał sukienki to najczęściej najbardziej bezpieczne i wyważone rozwiązanie. Idealnie sprawdzają się również koronki o różnym mniej i bardziej formalnym charakterze (lub połączenie gładkiego materiału oraz materiału z koronki). Należy uwzględnić również porę roku, ponieważ latem sukienki na ramiączkach lub suknie z odkrytymi plecami sprawdzą się idealnie, a niestety zimą niekoniecznie, dlatego to bardzo ważne przy doborze sukni.

Kolory i dodatki

Zasada doboru kolorystyki nie wydaje się aż tak oczywista – jest to bowiem najbardziej kwestia gustu. Jednak istnieje kilka prostych zasad, które warto uwzględnić. Wszystko bowiem sprowadza się do charakteru kobiety oraz okoliczności przy której zakładamy sukienkę. Trzeba wziąć pod uwagę okazję, aby nie przesadzić, a z drugiej strony, jeśli to potrzebne, wyróżnić się. Dlatego stonowane kolory dobiera się do formalnych okazji, a te bardziej wyróżniające się do mniej formalnych (choć historia zna różne przypadki kobiet, które nie zważały na te reguły, a i tak wyglądały kapitalnie).
W przypadku dodatków zasada jest bardzo prosta. Jeśli suknia jest bogato zdobiona, to dodatki powinny być niewielkie. Skromna biżuteria i niewielka torebka wystarczą. Jeżeli natomiast suknia jest bardziej skromna lub minimalistyczna, to warto podkreślić swój wygląd, dobierając odpowiednie dodatki: bransoletki, kolczyki czy torebki.