Psie smakołyki i ich waga, czyli jak zadbać o relację z psem?

Psy to chyba jedne z tych stworzeń, które już od wielu lat towarzyszą człowiekowi. Kiedyś pełniły funkcje obronne, pomagały w polowaniu. Dzisiaj po prostu są i obdarzają każdego człowieka ogromem miłości. Mając psa, należy zadbać o stworzenie z nim prawidłowych relacji – w czym są w stanie pomóc przekąski dla psa. Nie można nimi zwierzaka przekarmiać, ale nie można zapominać o tym, że są one bardzo ważnym elementem żywienia każdego zwierzaka.

Przekąski jako uzupełnienie codziennej diety

Gryzaki, kosteczki, a nawet przysmaki w kształcie hantelków – takich rarytasów jest naprawdę ogromna ilość i ciężko tak naprawdę wymienić wszystkie produkty w jednym miejscu. Można wejść osobiście na stronę  https://prozoo.pl/, aby poznać przysmaki naturalne dla psa prosto od producenta. Wybór jest ogromny i swojego ulubieńca można rozpieszczać wieloma smakowitościami. Każdy właściciel może być pewny tego, że takie rarytasy sprawią psu radość. Można je ofiarować zwierzakowi w nagrodę, za dobrze wykonane polecenie lub za nic. Po prostu za miłość jaką pies zawsze obdarza swojego właściciela. W końcu nikt nie zaprzeczy temu, że to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przysmaki dla psa z hurtowni pomogą w budowaniu pozytywnych więzi, które w przyszłości na pewno będą w stanie zaprocentować. Należy jednak pamiętać o tym, aby traktować je jako codzienne uzupełnienie diety.

Czy mój pies może jeść wszystko?

Przy okazji warto pochylić się nad tematem, który związany jest z tym, czego pies nie może spożywać. Właściciele bowiem nie zdają sobie sprawy z tego, że podsuwane przekąski mogą psu zaszkodzić. Szczególnie mowa jest tutaj o resztkach z talerza. Podobnie jak wędliny, kabanosy lub inne ludzkie jedzenie, może zaszkodzić psu, co też może skończyć się kosztowną wizytą u weterynarza. Lepiej tego unikać, pomimo faktu, że w trakcie obiadu pies wiernie stoi przy stole i czeka na coś, co mu spadnie z talerza. Takie karmienie może doprowadzić do pojawienia się nadwagi u zwierzaka. Dodatkowo, niektóre produkty spożywcze, które człowiek uwielbia zajadać, może być toksyczne, w efekcie prowadząc niekiedy nawet do śmierci zwierzaka. Wśród zakazanych ludzkich smakołyków znajduje się:

  • czekolada;
  • szczypiorek;
  • winogrona;
  • czosnek;
  • cebula;
  • rodzynki;
  • awokado;
  • ksylitol
  • orzechy makadamia.

Tego ABSOLUTNIE należy unikać. Nie można tłumaczyć tego, że przecież jedna sztuka nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie, już jedna sztuka może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Lepiej wybierać naturalne i zdrowe przekąski dla psa, które można zamówić prosto z dostawą do domu.

Trening i przekąski dla psa

Jak nauczyć psa grzecznego zachowania? Dbając o jego trening już od pierwszych dni życia. Również uwzględniając w tym przesiadywanie przy stole podczas spożywania posiłków przez rodzinę. Ważną rolę w takich treningach pełnią przekąski dla psa. Te mniejsze i te większe, które będą dla psa nagrodą za posłuszeństwo. Psy są skłonniejsze do współpracy, jeżeli wiedzą, iż otrzymają nagrodę w postaci przekąski. Podnosząc na nie głos, na pewno efekty szkoleniowe będą gorsze. Przy prostych ćwiczeniach psu można podsuwać większe przysmaki. Złożone ćwiczenia to konieczność zastosowania mniejszych kąsków. Można pomyśleć o większych rarytasach, ale należy podzielić je na mniejsze kawałki. Po każdym prawidłowo opanowanym etapie pies będzie otrzymywał jedną część. I tak do końca, aż całe ćwiczenie będzie perfekcyjnie wykonane. Przekąski będą stanowić dla psa najlepszą motywację do działania przy kolejnych treningach.