trening-silowy

Trening siłowy w domu dla spalania tłuszczu

Wiele osób mylnie sądzi, że od treningu z ciężarami tylko przybierze na wadze. W rzeczywistości taki rodzaj ćwiczeń buduje beztłuszczową masę mięśniową, jednocześnie spalając tłuszcz w szybkim tempie i podkręcając metabolizm. W ten sposób można skutecznie schudnąć i zmienić proporcje swojego ciała.

By zacząć trening siłowy potrzebujemy tylko pary hantli lub kilku regulowanych hantli, jeśli myślimy o użyciu ciężarów o różnej wadze. Musimy trenować zarówno górną jak i dolną połowę ciała, po kolei koncentrując się na wszystkich głównych grupach mięśni, zamiast skupiać się tylko na jednej lub dwóch. Dzięki temu unikniemy nieproporcjonalnej sylwetki.

Do treningu siłowego (inaczej: oporowego) warto włączyć skakanie na skakance. Sprawi, że obficie się spocimy i spalimy zbędny tłuszcz. Dodatkowo pomoże pozbyć się zbędnych kalorii i wzmocnić wydolność organizmu.

Nie musimy odwiedzać siłowni lub klubu fitness. Jeśli jesteśmy wiecznie zajęci i ledwo znajdujemy czas na wszystkie obowiązki w domu i w pracy, posiadanie domowej siłowni to najlepsze rozwiązanie. W każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu można zamontować drążek do ćwiczeń, znaleźć miejsce dla kilku hantli a nawet ławki treningowej. Jeszcze lepiej, jeśli możemy przeznaczyć do tego celu całe pomieszczenie, jak piwnica, garaż czy nawet osobny pokój. Wtedy można pomyśleć o zakupie profesjonalnego sprzętu treningowego, czyli takich urządzeń jak atlas do ćwiczeń, ławka ze stojakami lub ławka z tzw. modlitewnikiem. Trening siłowy na siłowni domowej może być równie efektywny jak ten wykonywany poza domem.

Nie można jednak zapomnieć, że trening oporowy musi być wykonywany systematycznie i według ściśle ustalonego planu treningowego. Taki plan układa się z kalendarzem w ręku, ustalając, ile sesji konkretnych ćwiczeń wykonamy każdego dnia. Dzięki temu można realistycznie planować zwiększanie liczby powtórzeń lub wielkości obciążenia.

Regularne ćwiczenia z ciężarami w domu umożliwiają odchudzanie i poprawienie wyglądu każdej sylwetki. Nadają się dla dorosłych ludzi w każdym wieku i o różnej kondycji, gdyż nie wymagają podnoszenia niebotycznych ciężarów. Na początek seniorzy lub osoby mało aktywne mogą zacząć od małych ciężarków, które można zapiąć na rzepy na dłoniach. Nawet niewielkie obciążenie podnosi wartość ćwiczeń i pozwala więcej wycisnąć z każdej sesji treningowej.

Dodatkowe informacje sportowe i inne, ciekawe wiadomości można znaleźć na www.halokrakow.pl.