Współpraca z kancelarią adwokacką – w jakich sprawach można liczyć na ich pomoc?

Kancelaria adwokacka jest miejscem, które oferuje możliwość współpracy ze specjalistami z zakresu prawa. Prawo to bardzo szerokie pojęcie i może się ono odnosić do różnych dziedzin. Zwracając się o pomoc do nich, zyskuje się pewność działania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Adwokaci muszą pamiętać o tym, żeby na bieżąco śledzić zmiany obowiązujące w prawie, które wciąż się zmienia – o czym można zresztą przeczytać w różnych wiadomościach.

Rozwiązanie dla wielu problemów prawnych

Kancelaria Adwokacka Adwokat Wilczyński i Partnerzy w Katowicach to miejsce, które pomoże w rozwiązaniu wielu problemów prawnych osobom prywatnym i przedsiębiorcom.

Współpraca z kancelarią adwokacką to tak naprawdę okazja do tego, aby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i konsekwencji, które mogą być związane z nałożeniem mandatów finansowych lub też ograniczeniem wolności na określony okres. Wsparcie prawnicze czasem jest koniecznością, o czym nieświadome osoby często nie zdają sobie sprawy, chcąc rozwiązać problemy na własną rękę. Lepiej tego unikać, od razu kierując swoje kroki do kancelarii, która jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę w wielu sytuacjach.

Kompleksowa obsługa prawna w kancelarii

Na jakie wsparcie mogą liczyć klienci, którzy zwrócą się o pomoc do kancelarii adwokackiej. Usługi oferowane przez specjalistów od prawa można podzielić na:

  • udzielanie jednorazowych porad prawnych oraz możliwość nawiązania długofalowej współpracy przy poszczególnych sprawach;
  • sporządzanie opinii prawych;
  • opracowanie szczegółowe projektów aktów prawnych;
  • występowanie w imieniu klienta nie tylko przed organami sądowymi, ale także różnego rodzaju urzędami;
  • tworzenie dokumentów mających charakter prawny, np. wniosków rozwodowych, o obniżenie/podwyższenie alimentów oraz umów pracowniczych.

Kancelaria jest w stanie często udzielić wsparcia prawniczego także w przypadku nietypowych spraw. Koszt współpracy z adwokatem uzależniony jest od stopnia złożoności sprawy. Podczas pierwszej wizyty można zapytać o szacunkową cenę. Należy mieć świadomość tego, że może się to zmienić w trakcie trwania rozprawy sądowej. Wszystko uzależnione jest od tego, czym dana kancelaria ma się zająć.

Jakimi sprawami może zajmować się kancelaria adwokacka?

Dzisiaj adwokaci zajmują się sprawami, które dotyczyć mogą wielu zagadnień. Wśród nich można wymienić te, które tyczą się prawa karno-skarbowego. Mogą to być m.in. nierzetelnie prowadzone księgi podatkowe, fałszowanie dokumentów, oszustwa podatkowe. Prawo karne tyczy się przykładowych spraw: oszustw gospodarczych, prania brudnych pieniędzy, przejęcia danych elektronicznych, handlu ludźmi.

Adwokaci to także rozwody i prawo rodzinne. Przy tego typu sprawach ustala się kwestie związane nie tylko z rozstaniem małżonków, ale także podział majątku i wszystkie sprawy związane z niepełnoletnimi dziećmi (o ile takowe są owocem istniejącego małżeństwa). Do tego jest także prawo spadkowe, które może dotyczyć spraw związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku (także przez osoby małoletnie), darowizn, roszczeń o zachowek.

Kancelaria adwokacka zajmuje się również prawem nieruchomości. Są oni w stanie również zapewnić pełną obsługę przedsiębiorcom, którzy mogą poprosić o pomoc przy opracowaniu dokumentów założycielskich, organizowaniem przedsięwzięć biznesowych lub przygotowaniem dokumentów upadłościowych. Kancelaria adwokacka to specjaliści, którzy dbają o to, aby wszystkie działania zawsze były organizowane zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.