Jak nadać wnętrzom ekskluzywny wygląd?

Wnętrza, w które właściciel zainwestował fortunę, nie zawsze wyglądają dostojnie i stylowo. A przyczyna tego dysonansu tkwi w drobiazgach. Oto kilka prostych sztuczek dekoracyjnych, które sprawią, że Twój wystrój będzie wyglądał na drogi, a jednocześnie nie wpłynie mocno na budżet rodzinny.

1. Preferuj wykończenia w neutralnych kolorach

Wnętrza w klasycznych neutralnych odcieniach prawie zawsze wyglądają spokojnie, schludnie i drogo. Odcienie szarości, bieli, beżu, brązu tworzą doskonałe tło dla niemal każdego mebla. Ponadto w takim wnętrzu łatwo będzie umieścić akcenty i, jeśli to konieczne, je zmienić.

2. Kup dobre krzesło

Stylowy designerski fotel może dodać wartości do całego wnętrza. Klasyczne fotele z czarną skórzaną tapicerką prezentują się bardzo porządnie: skutecznie wyróżniają się na tle innych mebli. A dzięki innym fotelom z łatwością dodasz smaku wystrojowi i podkreślisz dobry gust klienta. Krótko mówiąc, stylowy i wygodny fotel to łatwy sposób na dodanie stylu do Twojego wnętrza.

3. Staraj się wybierać poduszki dekoracyjne

Dekoracyjne poduszki rozłożone na meblach tapicerowanych nadają pomieszczeniu bardziej mieszkalny wygląd, ale jednocześnie często sprawiają, że projekt jest prosty i powszechnie dostępny. Jest na to dość proste rozwiązanie: wybierz średniej wielkości poduszki z wysokiej jakości materiałów oraz z pasującymi do wnętrza zdobieniami lub nadrukami. Upewnij się, że poduszki są schludne i regularnie czyszczone oraz usuwaj zmechacenia z poszewek.

4. Używaj antyków

Antyczne lustro, stolik kawowy lub element dekoracyjny mogą odmienić każde wnętrze. Być może kiedyś należały do jakiejś słynnej starożytnej rodziny. W krajach europejskich projektanci często dekorują przestrzenie przedmiotami znalezionymi na pchlim targu i w zdecydowanej większości przypadków wygląda to bardzo efektownie. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, tylko jedna, maksymalnie dwie rzeczy „z historią”, w przeciwnym razie eleganckie wnętrze zamieni się w salę muzealną.

5. Używaj luster

Jedną z cech charakterystycznych szykownego wnętrza jest obfitość światła i powietrza. A lustra pomagają wizualnie powiększyć przestrzeń. Te magiczne przedmioty dodają elegancji i wdzięku Twojemu wystrojowi.

6. Ukryj telewizor

Jednym z trendów w nowoczesnym projektowaniu są schowane telewizory. Są ukryte w specjalnych szafkach, okiennicach i panelach dekoracyjnych, stosuje się wbudowane telewizory, które po wyłączeniu wyglądają jak lustro lub obraz. Jeśli nie możesz ukryć dużego czarnego ekranu, zawieś za nim na ścianie plakaty, razem stworzą kompletną kompozycję, a telewizor nie będzie się tak wyróżniał.

7. Utrzymuj porządek w pokoju

Nic tak nie zdobi wnętrza jak czystość i porządek. Nawet najdroższe wnętrze nie będzie wyglądało przyzwoicie, gdy rzeczy są rozproszone, a na półkach jest kurz. Utrzymanie porządku to najtańszy sposób na nadanie wnętrzu stylowego wyglądu.